}

Istorija

Orion Corporation buvo įkurta Helsinkyje 1917 metų rugsėjį, kai trys jauni Suomijos farmacininkai Onni Turpeinen, 38, Emil Tuurala, 40, ir Wikki Walkama pasirašė tarpusavio sutartį.

Šie vyrai anksčiau dirbo farmacinėje - chemijos gamykloje Medica, kuri buvo įsikūrus tik keliais metais anksčiau - 1911 m. Su patirtimi farmacijos versle ir su didele drąsa ir ambicijomis, Turpeinen, Tuurala ir Walkama paliko Medica ir sukūrė Orioną. Chemikas Gustav Komppa ir profesorius Arvo Ylppo greitai prisidėjo prie naujosios kompanijos.

Pirmieji Oriono metai buvo kuklūs. Produkcija buvo, pavyzdžiui, Bellistol ginklų aliejus ir dirbtinis saldiklis Dulsin; jokie vaistai nebuvo gaminami. Patys sėkmingiausi produktai buvo jodido mišinys Jodsyl ir įvairūs akių tepalai. „Skurdas ir kapitalo trūkumas vertė Orioną dirbti mažame pastate, kurį aš galėčiau pavadinti ankšta skyle", - sakė Arvo Ylppo vėliau aptarinėdamas ankstyvuosius Oriono metus.

Trečiojo dešimtmečio pabaigoje buvo keletą kartų aptarinėjamas kompanijos operacijų nutraukimas. Pelnas labiausiai kentėjo dėl tarptautinio importo liberalizacijos trečiojo dešimtmečio pradžioje. Konkurencija su užsienio produktais buvo nuožmi. Viskas pakrypo į gera kai 1933 metų rudenį, jaunas daktaras Erkki Leikola, 33 metų amžiaus, tapo Oriono prezidentu.

Nuo pat pradžių, Leikola rūpinosi, pavyzdžiui, darbuotojų darbo sąlygų gerinimu ir darbo tinkamumu. Greitai po to, 1934 metais kompanija persikraustė į modernius pastatus Valliloje, į šiaurę nuo Helsinkio centro. Per kitą dešimtmetį darbuotojų skaičius išaugo nuo 20 iki 150, o pardavimai išaugo 8 kartus.

1935 metais vardas buvo pakeistas į Laaketehdas Orion ir 1938 metais Orionas tapo didžiausia farmacine kompanija Suomijoje.

Nepalankiomis Antrojo Pasaulinio Karo sąlygomis, Orionas gamino savo produkciją ir turėjo galimybę išsiplėsti. Tai ypatingai pastebima iš to, kad 1939-1940 metų žiemą kompanija išsikraustė į mažą miestelį centrinėje Suomijos dalyje, kur kartais ji dirbo 18-oje skirtingų pastatų.

 

Palaikykite Orioną, kurio misija yra palaikyti mūsų tautą apsirūpinusią medikamentais!

- Oriono šūkis iš 1939 m.

 

Orionas jau 1945 metais buvo nupirkęs Ylä-Mankkaa žemės sklypą. Pastatas nuotraukoje yra senas darbuotojų pastatas; Oriono nauja operacijų bazė buvo pastatyta toje vietoje 1962 m. Po karo Orionas pradėjo gaminti peniciliną, bet greitai pašalino jį iš rinkos. Šeštajame dešimtmetyje buvo pristatyta automatizacija ir daugiau dėmesio buvo skirta savų produktų marketingui ir tyrimams. Naujo techno-cheminė kompanijos šaka, Noiro buvo įkurta 1948 metais ir vėliau dar dvi kitos kompanijos buvo sujungtos su Orionu: Chymos, saldainių fabrikas 1955 metais ir Suomijos seniausia farmacinė kompanija Alb. Koponen 1960 metais. Šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose buvo vis daugiau eksportuojama, todėl smarkiai išaugo pardavimai.

Pradedant 1962 metais, tyrimų ir gamybos centras buvo žingsnis po žingsnio perkeltas į dabartinę Oriono buvimo vietą, Espoo miestelyje, visai šalia Helsinkio. Aktyvių farmacinių ingredientų gamyba buvo pradėta 1966 metais.

Po keleto susivienijimų, kompanijos vardas 1971 metais buvo pakeistas į Orion Corporation. Tuo metu, Orione dirbo daugiau nei 2500 darbuotojų. Vėliau, aštuntajame dešimtmetyje buvo įkurti du skyriai šiandieninėje Oriono grupėje, tai - Orion Diagnostica ir Fermion.

Orion Pharma tapatumas iškilo devintajame dešimtmetyje. Tuoj po to, kai Suomijos vyriausybė pasirašė įstatymą, leidžiantį sudėtinius patentus, kompanija susikoncentravo ties savo paties farmaciniais tyrimais ir plėtra. Pirmosios patentuotos molekulės, paremtos alfa-2 adrenerginių receptorių tyrimais, buvo pristatytos pasaulio rinkoje vėlyvajame devintajame dešimtmetyje.

Šiandien, Orion Pharma produktai yra parduodami Skandinavijoje ir įvairiose Europos dalyse per savą Orion Pharma tinklą, su prekybos įmonėmis šiuo metu vienuolikoje Europos šalių. Jungtinėse Amerijos Valstijose ir likusiame pasaulyje, Orion Pharma produktai yra partnerystėje su pirmaujančiomis farmacinėmis kompanijomis. Tačiau, vėliausiai pasirašytos sutartys išlaiko Orion Pharma galimybę skatinti produktų prekybos augimą Jungtinėse Valstijose, potencialiai atveriant duris ateityje būti dar labiau vertinamiems ir pastebimiems pasaulio pagrindinėje farmacijos rinkoje.